Podijeli

Nakon parlamentarnih izbora slijedi konstituiranje novog saziva Hrvatskog sabora…

Donosimo popis zastupnika koji su u posljednjem sazivu bili u Saboru a sada ih više neće biti. Dodajmo ipak kako još nije poznato tko će od izabranih zastupnika otići u izvršnu vlast te će na njegovo mjesto možda ipak doći netko od ovdje nabrojanih ljudi.

Od dosadašnjih predstavnika I. izborne jedinice, iz Sabora izlaze: Goran Aleksić (SNAGA), Igor Dragovan (SDP), Bruna Esih (Neovisni za Hrvatsku), Joško Klisović (SDP), Darinko Kosor (HSLS), Karolina Leaković (SDP), Ljubica Lukačić (HDZ), Vlaho Orepić (HSS), Alen Prelec (SDP), Vesna Pusić (GLAS), Siniša Varga (BM365).

Od predstavnika II. izborne jedinice u Saboru više neće sjediti: Vedran Babić (SDP), Milijan Brkić (HDZ), Slaven Dobrović (DP), Damir Felak (HDZ), Branko Hrg (HDS), Željko Lacković (nezavisni zastupnik izabran na listi Bandića Milana 365 – Stranke rada i solidarnosti, Narodne stranke – reformista, Novog vala – Stranke razvoja, Hrvatske seljačke stranke – Stjepana Radića i Bloka umirovljenika zajedno), Ivan Lovrinović (Promijenimo Hrvatsku, izabran na listi Živog zida, Promijenimo Hrvatsku, Akcije mladih i Abecede demokracije), Mladen Madjer (BM 265), Gordan Maras (SDP), Ante Plazonić (HDZ) i Kažimir Varda (BM 365). Zlatko Hasanbegović (DP) i Anka Mrak Taritaš (GLAS) sada ulaze u Sabor kao predstavnici I. izborne jedinice.

Među predstavnicima III. izborne jedinice u Sabor nisu ponovno ušli: Milorad Batinić (HNS), Mario Habek (nezavisni zastupnik, ušao na listi SDP-a, HNS-a, HSS-a i HSU-a), Josip Križanić (HDZ), Božica Makar (HNS), Robert Podolnjak (Most), Marija Puh (BM 365), Snježana Sabolek (Živi zid), Dražen Srpak (HDZ), Bernarda Topolko (HNS) i Marko Vešligaj (SDP).

Od predstavnika IV. izborne jedinice, iz Sabora izlaze: Sonja Čikotić (Most), Stjepan Čuraj (HNS), Branimir Glavaš (HDSSB), Vlatko Kopić (HDZ), Domagoj Mikulić (HDZ), Ana-Marija Petin (HSS), Irena Petrijevčanin Vuksanović (HDZ), Hrvoje Runtić (Most), Tomislav Tolušić (HDZ), Damir Tomić (SDP) i Tomislav Žagar (HSU). Miroslav Tuđman (HDZ) ostaje u Saboru, ali će sada biti predstavnik II. izborne jedinice.

Od predstavnika V. izborne jedinice, u Saboru više neće sjediti: Stevo Culej (HDZ), Pero Ćosić (HDZ), Marta Luc-Polanc (SDP), Franjo Lucić (HDZ), Ljubica Maksimčuk (HDZ), Dražen Milinković (HDZ), Ivica Mišić (nezavisni zastupnik, ušao na listi Živog zida, Promijenimo Hrvatsku i Akcije Mladih), Tomislav Panenić (Nezavisna lista mladih, izabran na listi Mosta), Zdravko Ronko (nezavisan zastupnik, izabran na listi SDP-a, HNS-a, HSS-a i HSU-a), Marko Šimić (HDZ) i Davor Vlaović (HSS).

Od predstavnika VI. izborne jedinice u Saboru više neće sjediti: Goran Beus Richembergh (GLAS, izabran na listi SDP-a, HNS-a, HSS-a i HSU-a), Darinko Dumbović (Reformisti, izabran na listi Bandić Milan 365 – Stranke rada i solidarnosti, Narodne stranke – reformista, Novog vala – Stranke razvoja, Hrvatske seljačke stranke – Stjepana Radića i Bloka umirovljenici zajedno), Željka Josić (HDZ), Marija Mačković (HDZ), Goran Marić (HDZ), Mirando Mrsić (Demokrati, ušao na listi SDP-a, HSU-a, HSS-a i HNS-a), Ivan Pernar (Stranka Ivana Pernara, ušao na listi Živog zida), Nenad Stazić (SDP), Stipo Šapina (HDZ) i Ivan Šuker (HDZ).

Iz VII. izborne jedinice u Sabor nije ponovno ušao Ivan Ćelić (HDZ), Saša Đujić (SDP), Marija Jelkovac (HDZ), Tomislav Lipošćak (HDZ), Damir Mateljan (SDP), Domagoj Ivan Milošević (HDZ), Milanka Opačić (BM 365, ušla na listi SDP-a, HNS-a, HSS-a i HSU-a), Tomislav Saucha (HNS), Marko Sladoljev (Most), Damjan Vucelić (Živi zid) i Mihael Zmajlović (SDP).

Iz VIII. izborne jedinice u Saboru više neće biti viđen Josip Borić (HDZ), Emil Daus (IDS), Željko Jovanović (SDP), Ana Komparić Devčić (neovisna zastupnica, ušla na listi SDP-a , HNS-a, HSS-a i HSU-a), Giovani Sponza (IDS), Ines Strenja (neovisna, ušla na listi Mosta), Marin Škibola (Nezavisna lista mladih, ušao na listi Živog zida, Promijenimo Hrvatsku i Akcije mladih) i Nada Turina Đurić (GLAS).

Od predstavnika IX. izborne jedinice u Saboru više neće sjediti: Martin Baričević (HDZ), Branka Juričev-Martinčev (HDZ), Ivan Klarin (SDP), Miro Kovač (HDZ), Davor Lončar (HDZ), Ranko Ostojić (SDP), Ivan Šipić (HDZ), Marko Vučetić (neovisni zastupnik, ušao na listi Mosta),
Sabina Glasovac (SDP) od sada će, umjesto IX. jedinicu predstavljati birače IV. izborne jedinice.

Među predstavnicima X. izborne jedinice u Saboru više neće biti: Ante Babić (HDZ), Ante Bačić (HDZ), Milan Kujundžić (HDZ), Lovro Kuščević (HDZ), Ivana Ninčević-Lesandrić (Most), Darko Parić (SDP), Ante Pranić (Nezavisna lista mladih, ušao na listi Mosta), Petar Škorić (HDZ) Boris Lalovac (SDP) sada će predstavljati birače VI. izborne jedinice.

“Iz XI. izborne jedinice (predstavnici Hrvata izvan Hrvatske) u Sabor ovoga puta nije ušao Željko Glasnović (Nezavisna lista Željka Glasnovića), Božo Ljubić (HDZ) i Željko Raguž (HDZ)”.

Iz XII. izborne jedinice (predstavnici nacionalnih manjina) u Sabor je ušlo svih osam predstavnika kao i u prošlom sazivu (Milorad Pupovac, Dragana Jeckov, Boris Milošević, Veljko Kajtazi, Robert Jankovics, Ermina Lekaj Prljaskaj, Vladimir Bilek, Furio Radin).

G.S.


Podijeli

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

četiri × jedan =