HRVATSKA – ŠVEDSKA 2:1 (Vlašić 32′, Kramarić 84′ / Berg 66′)

HRVATSKA: Livaković – Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Melnjak (od 74. Bradarić) – Brozović – Kovačić (od 61. Pašalić), Modrić, Vlašić – Brekalo (od 74. Kramarić), Perišić (od 85. Petković). Izbornik: Zlatko Dalić…

twitter

Prva pobjeda u 2020.

Ovo je prva pobjeda Hrvatske u 2020. godini kad su službene utakmice u pitanju. Zanimljivo je primijetiti, Hrvatska je do slavlja nad Švedskom stigla pred točno – 2.020 gledatelja. Golovima Vlašića i Krmarića Hrvatska je postigla svoj cilj, pobjedu.

Pobjeda Hrvatske u Maksimiru! Golom Andreja Kramarića šest minuta prije kraja Vatreni su stigli do važne pobjede u Ligi nacija.

Ćaleta-Car je pokrenuo, dao sjajnu loptu Perišiću, a ovaj odradio većinu posla prije no što je asistirao Kramariću. Samo deset minuta trebalo je našem udarnom topniku za pogodak na Maksimiru.

Berg je zabio za 1:1 na Maksimiru. Asistirao je Forsberg, šveđani su uhvatili Hrvatsku obranu na spavanju i s trojicom igrača gosti stigli u završnicu akcije.

Bilo je to sve od Šveđana koji nisu uspjeli parirati raspoloženim Hrvatima na kišovitom Maksimiru.