PROGRAM OBILJEŽAVANJA 28. OBLJETNICE SPOMENDANA RUJANSKOG RATA

ŠIBENIK - SREDIŠNJA SVEČANOST...

Podijeli
  •  
  •  
  •  
  •  

PETAK 13. RUJNA 2019.

ŠIBENSKI MOST / VODICE
14:00
Dolazak sudionika manifestacije na Šibenski most, kolona starodobnih vojnih vozila i motorista sa Šibenskog mosta prema Vodicama uz zadržavanje na Vodičkoj rivi
16:30
Smještaj sudionika manifestacije (Katolička škola)

 

SUBOTA 14. RUJNA 2019.

Trg Andrije Hebranga, Šibenik
9:00
Polaganje vijenaca i paljenje svijeća kod Spomen obilježja smrtno stradalim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, Trg Andrije Hebranga, Šibenik
09:30
odlazak na brdo Smričnjak i otvaranje posjetiteljskog centra iz Domovinskog rata
11:30
polazak m/t „Lošinjanka“ za otok Žirje, Trajektna luka Šibenik

 

Otok Žirje – 28. Obljetnica spomendana šibenske bitke

(Polazak iz Šibenika za Žirje u 11:30 sati trajektom iz šibenske luke, polazak sa Žirja za Šibenik 20:00 sati, dolazak u Šibenik u 21:45)

Misa u crkvi Uznesenja BDM, polaganje vijenaca i paljenje svijeća za sve poginule i nestale branitelje u Domovinskom ratu, posjet muzejsko-galerijskoj postavi u vojarni „Ruža Hrvatska“ i zajednička fotografija ispred vraćenih i restauriranih topova ANSALDO 90 mm

 

NEDJELJA, 15. RUJNA 2019

10:00 – 16:00
Druženje branitelja na Visovcu i u Skradinu
SKRADIN – Dan sjećanja na poginule branitelje u skradinskom zaleđu
10:30
Polaganje cvijeća, paljenje svijeća i molitva za poginule branitelje kod križa u Velikoj Glavi
11:15
Sveta misa pokraj kapele Gospe Fatimske u Dubravicama
12:30
Zajednički objed ispod maslina

 

PONEDJELJAK, 16. RUJNA 2019.

VODICE „Srcem protiv čelika“
16:00
Rekreativna biciklistička vožnja „Srcem protiv čelika“, BBK „Orlov krug“
18:30
Mimohod branitelja od stare škole do Trga hrvatskih mučenika
18:45
Komemoracija i polaganje vijenaca na spomenik poginulim braniteljima u Domovinskom ratu
20:00
Prikazivanje filma Šime Strikomana „Vodice, Šibenik 91/92“
20:45
Prigodni kulturno – zabavni program uz nastup Klapa Oršulice, Bunari i Bonaca
Sudjeluju: Vodička glazba, PZ Lira, KU Vodičke perlice

 

UTORAK, 17. RUJNA 2019.

09:00
Okupljanje na Šibenskom mostu
09:30
Polaganje vijenaca kod kapelice Marinku Kardumu
10:15
Polaganje vijenaca – Dragišići
12:00
Polaganje vijenaca na Spomeniku pripadnicima SJP „Jastrebovi“ u krugu PU šibensko-kninske
12:30
Druženje pripadnika SJP i gostiju – prostorije Udruge SC M. Kardum
17:30
Sportski centar Mandalina – nogometna utakmica između HNK veterani 113. brigade i veterana specijalne policije.

 

ROGOZNICA „Oba dva- sve tri su pale“
16:00
Polaganje vijenaca kod središnjeg križa na mjesnom groblju u Rogoznici;
odlazak na Zečevo, obilježavanje osvajanja vojarni „Oba dva – sve tri su pale“, druženje branitelja

 

19:00
Sveta misa zadušnica za poginule hrvatske branitelja i biskupa Srećka Badurinu koju predvodi šibenski biskup mons. Tomislav Rogić u katedrali sv. Jakova u Šibeniku

 

PETAK, 20. RUJAN 2019.

09:00
Polaganje vijenaca kod Središnjeg križa na gradskom groblju Kvanj
10:00
Polaganje vijenaca kod Središnjeg križa na mjesnom groblju u Unešiću

 

PAKOVO SELO
18:00
Polaganje vijenaca kod Središnjeg križa na mjesnom groblju – Pakovo Selo
18:30
otkrivanje Spomen obilježja – tenka u Pakovu Selu

 

PONEDJELJAK, 23. RUJNA 2019.

ŠIBENIK – SREDIŠNJA SVEČANOST
17:00
Komemoracija kod Spomen obilježja smrtno stradalim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, Trg Andrije Hebranga, Šibenik
Mimohod branitelja prema Trgu Pavla Šubića I. (kod zgrade Županije), druženje branitelja uz prigodni kulturno-zabavni program…

M.M.

 


Podijeli
  •  
  •  
  •  
  •  

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

dvadeset − sedam =