Podijeli

Sandra Perković je hicem od 71,38 metara bila na tri centimetra od osobnog rekorda na otvaranju nove sezone Dijamantne lige u Dohi, ali je za 50 centimetara poboljšala rekord Dijamantne lige, kojeg je također postavila ona prije dvije godine u Šangaju, a kao novi rekorder natjecanja pridružio joj se domaći predstavnik Abderrahman Samba koji je za 47.57 sekundi istrčao 400 metara s preponama.

Sjajan je bio i domaći skakač u vis Mutaz Barshim koji je preskočio letvicu na 2,40 metara, što je učinio već šestu godinu zaredom. Barshim ne zna za poraz na natjecanjima na otvorenom još od 2016. godine i OI u Riju, gdje je gledao u leđa Kanađaninu Dereku Drouinu.
Foto: fah
Foto: fah
Foto: fah

Amerikanac Noah Lyles je na 200 metara sa 19.83 sekundi postavio novi rekord mitinga u Dohi i uvjerljivo krenuo u obranu naslova prošlogodišnjeg pobjednika Dijamantne lige na ovoj dionici.

Sjajno je bilo i natjecanje u bacanju koplja, gdje su trostruku pobjedu odnijeli Nijemci. Svi su prebacili granicu od 90 metara, a najdalje je poletjelo koplje olimpijskog pobjednika Thomasa Roehlera (91,78 m).

Dijamantna liga Doha – rezultati
ŽENE
Disk:
1. SANDRA PERKOVIĆ (HRV) 71,38 – rekord DL
2. Yaime Perez (Kub) 66,82
3. Denia Caballero (Kub) 63,80
100 m:
1. Marie-Josee Ta Lou (OB) 10.85
2. Blessing Okagbare (Nig) 10.90
3. Elaine Thompson (Jam) 10.93
1500 m:
1. Caster Semenya (JAR) 3:59,92
2. Nelly Jepkosgei (Ken) 4:00,99
3. Habitam Alemu (Eti) 4:01,41
3000 m:
1. Caroline Chepkoech Kipkirui (Ken) 8:29,05
2. Agnes Jebet Tirop (Ken) 8:29,09
3. Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Ken) 8:30,51
100 m prepone:
1. Kendra Harrison (SAD) 12,53
2. Brianna Rollins (SAD) 12,58
3. Sharika Nelvis (SAD) 12,75
Motka:
1. Sandi Morris (SAD) 4,84
2. Holly Bleasdale (VB) 4,64
3. Katie Nageotte (SAD) 4,64

MUŠKARCI
200 m:
1. Noah Lyles (SAD) 19,83
2. Jereem Richards (Tri) 19,99
3. Ramil Gulijev (Tur) 20,11
400 m:
1. Steven Gardiner (Bah) 43,87
2. Abdelalelah Haroun (Kat) 44,50
3. Isaac Makwala (Boc) 44,92
800 m:
1. Emmanuel Kipkurui Korir (Ken) 1:45,21
2. Elijah Motonei Manangoi (Ken) 1:45,60
3. Nicholas Kiplangat Kipkoech (Ken) 1:46,51
1500 m:
1. Taresa Tolosa (Eti) 3:35,07
2. George Meitamei Manangoi (Ken) 3:35,53
3. Justus Soget Kiplagat (Ken) 3:35,71
400 m prepone:
1. Abderrahaman Samba (Kat) 47,57 – rekord DL
2. Bershawn Jackson (SAD) 49,08
3. Kyron McMaster (OB) 49,46
3000 m sa zaprekama:
1. Chala Beyo (Eti) 8:13,71
2. Lawrence Kemboi Kipsang (Ken) 8:15,07
3. Emmanuel Kiprono (Ken) 8:16,24
Vis:
1. Mutaz Essa Barshim (Kat) 2,40
2. Majd Eddin Ghazal (Sir) 2,33
3. Donald Thomas (Bah) 2,30
Troskok:
1. Pedro Pichardo (Kub) 17,95
2. Christian Taylor (SAD) 17,81
3. Alexis Copello (Kub) 17,21
Koplje:
1. Thomas Roehler (Njem) 91,78
2. Johannes Vetter (Njem) 91,56
3. Andreas Hofmann (Njem) 90,08

D.J.


Podijeli

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

šesnaest + četrnaest =